Krajina pohybu

 Mistryně Zhai Jun
Mistryně Zhai Jun
Jana Šedivá - zakladatelka a lektorka Krajiny pohybu
Jana Šedivá - zakladatelka a lektorka Krajiny pohybu

Jana Šedivá

Čínským cvičením se začala věnovat v roce 2004 pod vedením Petra Čáslavi (Kolín), nejdříve to bylo Tchaj-ťi (Yang Taiji Quan 24). V roce 2006 poznala mistryni Zhai Jun (Čína), u které se učí bez ustání dodnes. U mistryně Zhai Jun nastudovala formy Yang Taiji Quan 28 a 108 pohybů, dále formy Yang Sheng Gong (Jang šen kung) např.: Proměna svalů a šlach (Qigong Yijin jing), 8 kusů brokátu (Qigong Baduan Yin). Sestavy se zbraněmi: vějíř, meč, hůl. 

Cvičením se snažím vést k hlubšímu vnímání sebe sama, svého těla, mysli i Ducha, do kontaktu se sebou... pak je možné dělat postupné kroky k tomu co považujeme za lepší stav těla, mysli i Duše.... celkové zdraví.
Statická meditační pozice Wu-ťi
Statická meditační pozice Wu-ťi

Proč Krajina pohybu?

Název vznikl z uvědomění si přítomného okamžiku do kterého nás cvičení Taiji přirozeně vede a učí nás ho prožívat, přímo do proudu pohybu, který se děje neustále kolem nás, uvnitř nás, i když právě stojíme na místě. Můžeme si tak uvědomit neustálou proměnu... být s jednotou ve-s-míru.

Jana Šedivá
Jana Šedivá

Spolupracujeme

Instruktorka Alena Kovárová
Instruktorka Alena Kovárová

Alena Kovárová  - Tai-chi Vyškov

Instruktorka Krajiny pohybu, Alenu můžete potkat na lekcích ve Vyškově a Brně.

Taiji cvičím už dlouho. Na začátku jsem věděla, že jde zdravotní cvičení a meditaci v pohybu. Nadchlo mě, jak komplexní cvičení taiji je, cvičí i naši paměť, orientaci v prostoru, vnímání polohy těla, trpělivost a vytrvalost, soustředění se na bytí v přítomnosti, uvědomování si každé nuance v provedení pohybu, jemně uvolňuje klouby a zvětšuje rozsah pohybu... V momentě, kdy jsem poznala Janu Šedivou a její učitelku mistryni Zhai Jun, otevřela se přede mnou úplně nová dimenze taiji - z fyzického cvičení se stalo objevení vnitřního prostoru, hloubkové uvolnění, které umožní moudrosti těla, aby se samo léčilo a našlo ideální polohu pro daný stav a okamžik, osahávání vnitřního prostoru a postupné budování a kultivování vnitřní síly, energie... Dříve jsem věřila, že staří čínští mistři, kteří cvičí od malička, dosáhnou fantastických schopností a dovedností, ale my Evropané, kteří přišli k taiji ve středním věku, se jim můžeme jen obdivovat. Teď mám dojem, že ty "zázraky" jsou aspoň částečně dosažitelné, jen se k nim musí člověk procvičit a mít vedle sebe dobrého učitele, průvodce, který ví, kam nás vede. A tak nějak tuším, že obloukem dojdeme zpátky sami k sobě .

Alena Kovárová
Instruktorka Drahomíra Šmídová
Instruktorka Drahomíra Šmídová

Od roku 2011 studuje Tai-chi v Krajině pohybu. Drahuška Vás odzbrojí svým lidským přístupem a velkým srdcem. 

Tai-chi s Drahuškou si můžete zacvičit zde: https://www.carezza-masaze.cz/