Krajina pohybu

Česká asociace Bagua Zhang a Taiji Quan pobočka Brno

 Mistryně Zhai Jun  - centrála asociace Praha
Mistryně Zhai Jun - centrála asociace Praha
Jana Šedivá - vede pobočku asociace Brně
Jana Šedivá - vede pobočku asociace Brně

Jana Šedivá

Čínským cvičením se začala věnovat v roce 2004 pod vedením Petra Čáslavi (Kolín), nejdříve to bylo Tchaj-ťi (Yang Taiji Quan 24). V roce 2006 poznala mistryni Zhai Jun (Čína), u které se učí bez ustání dodnes. U mistryně Zhai Jun nastudovala formy Yang Taiji Quan 28 a 108 pohybů, dále formy Yang Sheng Gong (Jang šen kung) např.: Proměna svalů a šlach (Qigong Yijin jing), 8 kusů brokátu (Qigong Baduan Yin). Sestavy se zbraněmi: vějíř, meč, hůl. 

Cvičením se snažím vést k hlubšímu vnímání sebe sama, svého těla, mysli i Ducha, do kontaktu se sebou... pak je možné dělat postupné kroky k tomu co považujeme za lepší stav těla, mysli i Duše.... celkové zdraví.
Statická meditační pozice Wu-ťi
Statická meditační pozice Wu-ťi

Proč Krajina pohybu?

Název vznikl z uvědomění si přítomného okamžiku do kterého nás cvičení Taiji přirozeně vede a učí nás ho prožívat, přímo do proudu pohybu, který se děje neustále kolem nás, uvnitř nás, i když právě stojíme na místě. Můžeme si tak uvědomit neustálou proměnu... být s jednotou ve-s-míru.


Tým Krajiny pohybu

Jana Šedivá
Jana Šedivá

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque ludantium.

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.

Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

Klikněte a můžete začít psát. Magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis.