Mistryně Zhai Jun

Mistryně Zhai Jun se narodila v roce 1966 v Číně, provincii Lioning, úctyhodné rodině, kde bojová umění měla hlubokou tradici. Od útlého dětství byla vedena k tréninku bojových umění. V té době se věnovala především technikám stylu Shaolin. Z počátku se jednalo o cvičení beze zbraně, později přišly na řadu různé zbraně krátkého i dlouhého dosahu, jednoruční i obouruční a následoval i náročný trénink párových zbraní (např. dvojitý meč).

Styl Shaolin se vyznačuje svým tvrdým fyzicky velmi náročným tréninkem. Protože sama byla malé, hubené, drobné, ne příliš zdatné postavy, začala se ve svých 12 letech postupně seznamovat s vnitřními měkkými styly, které lépe vyhovovali její tělesné konstituci.

Nejprve se seznamovala s jednoduššími taoistickými a budhistickými technikami pěstování života (yang shen gongfa). Následně se věnovala studiu stylům Taiji Quan a Pakua Zhang. Svou pozornost zaměřovala na porozumění teorii a filozofii taiji. Jejím cílem bylo zlepšení fyzické zdatnosti a rozšíření schopností.

Po úspěšném dokončení vysokoškolských studií, kde si stres a psychické vypětí vybrali svou daň, se začala hlouběji zajímat o budhistickou a taoistickou teorii, zdravotní cvičení a dále o teorii a principy čínské medicíny.

Dnes mistryně Zhai Jun vede kurzy zdravotních cvičení zaměřené především na zlepšení fyzické i mentální kondice, kde základním principem je postup od vnitřního k vnějšímu. Aplikování teorie a filozofie taiji v běžném životě. Tak, aby lidé dlouhodobě ve stresu a pod psychickým tlakem nalezli pomoc v principech taiji.

(Z původního webu mistryně Zhai Jun www.zdravadusicka.cz)Mistryně Zhai Jun
Mistryně Zhai Jun

Ze semináře mistryně Zhai Jun v Jizerských horách 2016