Moje cesta

27.08.2020

Začalo to tím tajemným pocitem, že teď dělám, cvičím něco zajímavého..nevšedního... koníček, který jsem si jednou do týdně zacvičila pod vedením Petra Čáslavi v Kolíně. Občas zopakovala sama doma. Tak to vydrželo asi necelé 2 roky...  Náš skvělý učitel Petr Čáslava pozval z jara na seminář učitelku z Číny mistryni Zhai Jun, byl to seminář Taiji s vějířem. Moc jsem se těšila... to co jsem pak viděla, ale předčilo mé očekávání... Snažila jsem se koukat z různých úhlů, odpozorovat....zkrátka přijít na to jak se mistryně Zhai Jun pohybuje.... samozřejmě marně, bylo to neuchopitelné...to co jsem provedla já jako zopakovaný pohyb mi přišlo trochu k smíchu...:) 

Zhai Jun mě zasáhla nejen svým provedením pohybu, ale tak nějak vzala za srdce. To nešlo jen tak to nechat být... hned v létě jsem se přihlásila na dovolenou se cvičením mistryně Zhai Jun. Kde jsem pilovala vějíř a začala cvičit Zdravotní Qigong a Taiji Quan 28. Po intenzivním týdenním soustředění mě cvičení ještě více vtáhlo a začala jsem cvičit pravidelně a sama. Ze cvičení se stala vášeň. Život mě zavál do Brna... ale jak dál trénovat?

Zhai Jun mě zasáhla nejen svým provedením pohybu, ale prostě vzala za srdce. To nešlo jen tak to nechat být... hned v létě jsem se přihlásila na dovolenou se cvičením mistryně Zhai Jun. Kde jsem pilovala vějíř a začala cvičit Zdravotní Qigong a Taiji Quan 28. Po intenzivním týdenním soustředění mě cvičení ještě více vtáhlo a začala jsem cvičit pravidelně sama. Ze cvičení se stala vášeň. 

Život mě zavál do Brna... 

Hledala jsem kde pokračovat s cvičením... nikde jsem nezažila podobný pocit jako s Zhai Jun... rozhodla jsem se i z Brna navštěvovat lekce a semináře Zhai Jun v Praze. Tím, že moje učitelka byla celkem daleko, o to více jsem si cvičila sama. V roce 2007 mi Zhai Jun řekla ať začnu učit sestavu Taiji s vějířem v Brně... bude to pro mě dobrý trénink... (nic víc, nic míň, tím mistryně nemyslela) Tuto nabídku jsem na poprvé musela ihned odmítnout (když jsem pořád před sebou viděla tu dokonalost)  Asi o půl roku později jsem se osmělila a cvičila s 3-4 lidmi...první kurz Taiji s vějířem. V té době jsem sama trénovala i Taiji Quan 28/108 i Zdravotní Qigong.  Podnikla jsem se Sufei (Zhai Jun) a dalšími cvičenci cestu Čínou.